Rozmiar zdjęć na Instagramie i innych Social Mediach. Jeżeli myślimy o poważnym prowadzeniu Instagrama lub chcemy żeby dobrze się prezentował to musimy dodawać ładne grafiki. Warto więc zadbać by nasze profile zawsze wyglądały profesjonalnie w tym stale zmieniającym się środowisku. W odpowiednim przygotowaniu zdjęć pomoże wam infografika przygotowana przez serwis Makeawebsitehub.

Obecność w mediach społecznościowych to dziś podstawa. Często się mówi o tym, że jeżeli któraś z firm nie jest możliwa do znalezienia w internecie to praktycznie nie istnieje. Prawie wszyscy korzystają z Facebooka, ale wiele osób rozszerza swoją działalność także na inne serwisy, które pozwalają dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Wiąże się to jednak z koniecznością właściwego przygotowania zdjęć pod każdy z nich. Często bowiem wgranie zdjęcia w rozdzielczości innej niż preferowana przez dany serwis i pozwolenie na automatyczne dostosowanie jego rozmiarów kończy się znacznym pogorszeniem jego jakości. A to nie wygląda dobrze, jeśli strona ma przyciągnąć potencjalnych klientów.

Odnalezienie informacji na temat tego w jakich rozdzielczościach powinniśmy wgrywać zdjęcia na poszczególne serwisy jest czasochłonne. W dodatku informacje te nie zawsze są aktualne – platformy społecznościowe rozwijają się w szybkim tempie i co pewien czas zmieniają rozmiary i formaty poszczególnych okien.

Z pomocą przychodzi serwis makeawebsitehub.com , który udostępniła infografikę zawierającą aktualne preferowane rozmiary zdjęć dla większości najpopularniejszych serwisów, takich jak Facebook, Twitter, Youtube, Google+, Pinterest, LinkedIn, Instagram, Tumblr czy Snapchat. Oprócz informacji o właściwej rozdzielczości obrazów dla danych platform otrzymujemy też szereg wytycznych odnośnie preferowanej “wagi” i formatów wgrywanych plików. Co jest również bardzo dobrym dodatkiem. 

Pełną infografikę możecie pobrać w dużym rozmiarze ze strony serwisu, w formacie PDF.

Zajrzyj na nasze inne artykuły:
Jak zarabiać na Instagramie,
Kiedy publikować posty na Instagramie, Facebooku i innych mediach

Twój Koszyk

Cart is empty

0