Chcesz wiedzieć, kto ogląda Twojego Instagrama, a może czy ktoś w szczególności Cię sprawdzał? Interesuje Cię kto odwiedził Twojego Instagrama? Myślisz, że masz stalkera na Instagramie? Chcesz zobaczyć, które posty są najlepsze dla Twoich odbiorców? Chcesz zobaczyć, kto najczęściej ogląda Twojego Instagrama? Ten samouczek pokaże Ci, jak zidentyfikować odbiorców, aby lepiej się nimi zająć.

Kto odwiedził moje konto na instagramie? Kto wszedł na mój profil na Instagramie? Sprawdzamy, czy da się ustalić kto odwiedził nasze konto na Instagramie.

Zobacz również: Najpopularniejsze Polskie hashtagi!

Aktualnie Instagram nie ma oficjalnego systemu statystyk, który pokazuje, kto, co i kiedy ogląda. Publikujesz, ustawiasz swoje ustawienia prywatności i pozwalasz je przeglądać lub ignorować, jak zechcą obserwatorzy. Byłoby miło zobaczyć, kto, co oglądał, ale to trochę przeczy z polityką Instagrama. Instagram stara się zrównoważyć prywatność i swobodę poruszania się w aplikacji wraz z analizami i myślę, że dobrze im to wychodzi.

Użytkownicy biznesowi mogą zidentyfikować najpopularniejsze dni i godziny oglądalności, ale zwykli użytkownicy nie mogą. Nadal nie pokazuje, kto wyświetla Twoje posty, tylko Twoje artykuły, więc nie jest idealny. Pokażę Ci najpierw jak to wygląda od strony osoby, która posiada konto osobiste. A w dalszej części jak to wygląda dla porównania na koncie biznesowym, na którym to dzisiaj się skupimy.

wyswietlenia-obejrzenia-ludzie-obserwatorzy-obserwator-widok-follow

Kto przegląda Twojego Instagrama najczęściej?

Nawet jeśli oficjalnie nie wiadomo, kto ogląda Twojego Instagrama, istnieją wskaźniki, które pomagają. Istnieją również aplikacje, które mówią, że mogą pokazać, kto odwiedza Twój Instagram, ale wszyscy, których pytałem, kto tego używał, powiedział, że nie działają.

Jedynym sposobem, aby zobaczyć, kto oglądał Twojego Instagrama, jest Stories. Jeśli jest publiczne, to Stories pokaże, kto je przeglądał. Wybierz historię i powinieneś zobaczyć listę osób, które oglądały Twoje Stories.

Istnieje teoria, że osoba na górze oglądała twoją historię na Instagramie najczęściej, podczas gdy osoba na dole postrzegała ją jako najmniejszą. To tylko teoria, której Instagram nie zaprzeczył ani tego nie potwierdził. Istnieje sporo anegdotycznych dowodów na to, że często odwiedzający historię na Instagramie pojawią się wysoko na liście widzów, ale nie jest to w żaden sposób dowodem.

Jest to sposób na konto osobiste, jeśli nie chcesz zdecydować się na zmianę na konto biznesowe, to niestety to jest jedyny sposób.

Skorzystaj z konta biznesowego, aby zobaczyć kto najczęściej ogląda Twojego Instagrama

Instagram udostępnia narzędzia analityczne dla kont firmowych, które pomagają im identyfikować odbiorców i lepiej promować firmę lub produkt. Jedną z miar, które możesz analizować, są osoby, które oglądają Twojego Instagrama i jest opcja aby to sprawdzić.

Koniecznością jest to, że musisz mieć wtedy konto biznesowe.
W innym naszym artykule opisaliśmy jak przejść przez cały ten proces oraz wspomnieliśmy o innych korzyściach płynących z posiadania takiego konta.

Poczekaj 7 dni na to, aby wszystkie statystyki zostały zaktualizowane.

  1. Masz dostęp do licznika odwiedzin, który jest na samej górze Twojego profilu.
  2. Zobacz ten licznik, aby dowiedzieć się, którego dnia najwięcej osób Ciebie odwiedziło.
  3. Możesz sprawdzać Insights i Obserwatorów.
  4. Wejdź w obserwatorów, aby zobaczyć, o której godzinie większość osób odwiedziła Twój Instagram.

Wiele, wiele więcej. Aktualnie te statystyki są najdokładniejsze i dzięki nim możesz zobaczyć kto ogląda Twojego Instagrama. Możesz nawet sprecyzować wiek widowni oraz miasto, w którym Twój profil był przeglądany najczęściej.

Korzystanie z innych aplikacji, aby zobaczyć kto nas najczęściej ogląda na Instagramie

Istnieje kilka aplikacji, które mówią, że mogą Ci powiedzieć, kto ogląda twoje konto na Instagramie. Aplikacje takie jak:
Reports + For Instagram,
Social Track,
Social Fans,

między innymi mówią, że mogą powiedzieć Ci, kto ogląda Twój Instagram najczęściej. Większość recenzji i doniesień prasowych mówi, że żadna z tych aplikacji nie jest niezawodna, więc korzystaj z niej na własne ryzyko.

Podsumowując, opowiedzieliśmy w tym artykule o kilku rzeczach, między innymi:
kto ogląda twojego instagrama
kto wszedł na moje konto na Instagramie?
jak mogę zobaczyć kto mnie ogląda?
jakie osoby mnie oglądają?
w jakie dni i godziny mnie oglądają najczęściej?
czy warto korzystać z innych aplikacji odnośnie oglądania Twojego Instagrama?