Facebook zdecydował się na przejęcie CTRL Labs. Jest to Start-up zajmujący się nowoczesną technologią, dokładnie produkujący opaskę zdolną do przesyłania sygnałów elektrycznych z mózgu do komputera. Obecnie pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli użytkownikowi sterować myszką lub smartfonem za pomocą myśli. Na początek może się wydawać to czymś niewinny, jednocześnie wraz z rozwojem technologii drzwi do czytania naszych myśli, przewidywania naszych ruchów będą stały otworem.

Wartość transakcji oraz ambicje Facebooka

Transakcja, która według Bloomberga jest warta między 500 milionów a 1 miliard dolarów, jest najbardziej znaczącym nabytkiem Facebooka w ostatniej połowie dekady. Wcześniej Facebook zapłacił 2 miliardy dolarów na przejęcie firmy Oculus VR w 2014 roku. CTRL Labs jest rozszerzeniem tych ambicji, ponieważ technologia nowy nabytek zostanie wykorzystana w przyszłych projektach do rozszerzenia wirtualnej rzeczywistości w sieci społecznościowej.

We spend a lot of time trying to get our technology to do what we want rather than enjoying the people around us. We…

Opublikowany przez Andrew Bosworth (Boz) Poniedziałek, 23 września 2019

Andrew „Boz” Bosworth, szef AR i VR na Facebooku. Ogłosił na swojej osobistej stronie na Facebooku. Bosworth mówi, że CTRL-Labs, który został współzałożycielem twórcy programu Internet Explorer i neurobiologa Thomasa Reardona, „dołączy do naszego zespołu Facebook Reality Labs, w którym mamy nadzieję zbudować tego rodzaju technologię na dużą skalę i szybciej wprowadzić ją do produktów konsumenckich. ”

Patrick Kaifosh jest innym współzałożycielem CTRL-Labs, a także neurobiologiem. Reardon, dyrektor generalny firmy, porzucił karierę w inżynierii oprogramowania, aby studiować neuronaukę, i uzyskał stopień doktora w 2016 r. Firma została założona rok wcześniej i od tego czasu zebrała 67 milionów dolarów kapitału podwyższonego ryzyka.

Zobacz również: 3 najważniejsze zmiany na facebooku w 2019 roku

Co ciekawe, firma CTRL-Labs zakupiła na początku tego roku serię patentów na opaskę Myo, urządzenie do sterowania gestami i ruchem opracowane przez North, wcześniej znane jako Thalmic Labs.

Opaska na rękę Myo mierzyła elektromiografię lub EEG, aby przełożyć aktywność mięśni na dane programowe związane z gestami, ale North odszedł od produktu i teraz tworzy stylową parę okularów AR znanych jako Focals. Wydaje się teraz, że opracowana przez North technologia może w jakiś sposób dostać się do konkurenta Focals dzięki CTRL-Labs.

Bosworth twierdzi, że opaska na nadgarstek CTRL-Labs odegra kluczową rolę w opracowaniu nowych sposobów interakcji z maszynami bez potrzeby korzystania z tradycyjnych ustawień myszy i klawiatury, ekranów dotykowych lub jakichkolwiek innych fizycznych kontrolerów. „Taka technologia może otworzyć nowe możliwości twórcze i ponownie wyobrazić sobie XIX-wieczne wynalazki w świecie XXI wieku”, pisze. „Tak mogą wyglądać nasze interakcje w VR i AR. Może to zmienić sposób, w jaki się łączymy. ”

Zobacz również: Kiedy publikować posty na Instagramie?

W przypadku Facebooka przejęcie stanowi odnowione zobowiązanie w zakresie futurystycznej technologii, która zdawała się umykać inicjatywie Building 8 firmy, eksperymentalnym laboratorium wzorowanym na dziale X firmy Google, który był krótko prowadzony przez byłą dyrektor DARPA Reginę Dugan.

Laboratorium z trudem przeprowadziło jakiekolwiek znaczące badania lub produkty poza urządzeniem do czatu wideo na portalu Facebook i ostatecznie zostało zamknięte, a jego różne projekty podzielone na inne działy.

Czy Facebook naprawdę będzie czytał w naszych myślach?

Co sądzicie o decyzjach Facebooka? Myślicie, że to już jest zbyt wielkie naruszenie prywatności? Jakie mogą być skutki rozwinięcia takiej technologii?